کاپشن مردانه

معرفی رایج ترین مدل های کاپشن مردانه

معرفی رایج ترین مدل های کاپشن مردانه

معرفی رایج ترین مدل های کاپشن مردانه

در فروشگاه های آنلاینِ کاپشن مردانه، با تنوعی سرسام آور از مدل ها و استایل های کاپشن، مواجه خواهید شد. بهتر است از قبل، مدل های مختلف کاپشن را بشناسید وگرنه شاید برای انتخاب گزینه مناسب، ساعت ها سرگردان شوید. مدل و استایل کاپشن باید با موقعیت و استفاده مطلوب شما سازگار باشد. دقیقا مانند زمانی که بسته به شرایط، بین کفش راحتی و چکمه های کار، یکی را انتخاب می کنید. انتخاب بین انواع مختلف کاپشن نیز همین گونه است و به فرم و عملکرد آنها بستگی دارد. به عبارت دیگر، کاپشنی که می‌پوشید بسته به درجه حرارت هوا، نوع بارندگی و رسمی، ورزشی یا معمولی بودن موقعیت، متفاوت خواهد بود. در این نوشته، لیستی از رایج ترین مدل های کاپشن مردانه برای شما گردآوری شده اند. به علاوه، کمی در مورد تاریخچه، شیوه طراحی و مواد به کار رفته در آنها نیز صحبت می‌کنیم.

معرفی رایج ترین مدل های کاپشن مردانه

مدل های متنوع کاپشن مردانه

 

شماره 1؛ کاپشن مردانۀ Field  (کاپشن صحرایی)

کاپشن مردانۀ فیلد که به کتِ فیلد و کاپشن صحرایی نیز معروف است یکی از معدود کاپشن‌هایی است که برای موقعیت‌های مختلف، قابل استفاده است. این نوع از کاپشن ها هرگز از مد نمی‌افتند و فوق العاده کاربردی و پرطرفدار هستند. اگر یکی از آنها بخرید همیشه یک جیب یدکی برای مواقع لزوم، خواهید داشت. زیرا که معمولاً دارای 3-4 جیب بیرونی هستند. به واسطه همین موضوع (تعدد جیب‌ها) در هر فروشگاه کاپشن مردانه به آسانی می‌توانید آنها را تشخیص داده و خریداری کنید. کاپشن های صحراییِ اورجینال، بسیار مرغوب بوده و از ترکیبی از پنبه و نایلون ساخته می شوند. مقاومت خوبی نیز در برابر باد و باران دارند.

امروزه اغلب تولیدی‌های کاپشن مردانه، کاپشن های صحرایی نیز تولید می‌کنند. در واقع این کاپشن ها به یکی از مدل هایی اصلی در جریان تولید، تبدیل شده اند. علاوه بر این، به طور کلی به دو زیر شاخه، تقسیم می شوند. این دو زیرشاخه عبارتند: از کاپشن صحراییِ مدرن و کاپشن صحرایی نظامی. استایل کاپشن مدرن صحرایی در آسترها و شانه ها تغییر کرده و نسبت به کاپشن صحرایی نظامی راحت تر است. اما کاپشن صحرایی نظامی همچنان به استایل لباس های نظامی وفادار مانده و شبیه به اینگونه لباس هاست.

 

شماره 2؛کاپشن مردانۀ Bomber  (کاپشن خلبانی)

این نوع کاپشن مردانه، همانطور که از اسمش مشخص است در ابتدا برای خلبانان ساخته شده بود. منتها بعد ها در بین مردم عادی نیز به محبوبیت رسید. کاپشن های اولیه خلبانان در ابتدا ظاهر ساده‌ای که امروز می‌بینید را نداشتند. آنها از چرم مهر و موم شده ساخته می شدند و پوشیده از خز بودند. منتها در طول دهه‌ها و با گرم‌تر شدن کابین‌های خلبانان هواپیما، لباس های خلبانی هم سبک تر و خنک تر شدند. این ویژگی ها به بازار لباس نیز منتقل شدند و کاپشن های خلبانیِ فروشگاه ها نیز به شکل امروزی درآمدند. امروزه افراد زیادی به کاپشن های خلبانی علاقه دارند و به هر قیمتی دوست دارند یکی از آنها را بخرند.

کاپشن مردانه خلبانی از نظر سَبک، کاپشنی است که برای هر موقعیتی مناسب است. تقریبا در هر فروشگاه اینترنتیِ کاپشن مردانه، اینگونه کاپشن ها را در رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون و برای فصول مختلف سال می‌توانید پیدا کنید. به این معنی که می‌توانید کاپشن های خلبانی متفاوتی برای هر فصل از سال داشته باشید.

کاپشن مردانۀ Bomber (کاپشن خلبانی)

کاپشن مردانه خلبانی

 

شماره 3 از لیست انواعِ رایج کاپشن مردانه؛ کاپشن جین

بسیاری از تولیدکننده های کاپشن مردانه، به کاپشن های جین، توجه ویژه ای دارند. قدمت کاپشن های جین به اواخر دهه 1800 میلادی برمی گردد. این کاپشن ها در ابتدا برای کشاورزان و جویندگان طلا ساخته می شدند. ولی امروزه استفاده از آنها مختص صنف خاصی نیست و اغلب مردم می‌توانند آنها را بپوشند. کاپشن های جین، تطبیق پذیری خوبی با انواع لباس ها دارند و می‌توانید آنها را با اغلب لباس ها بپوشید. دکمه های فلزی و درزهای v شکل، مشخصه های بارز اینگونه کاپشن هاست. برای لذت بردن از روزهای بهاریِ با نسیم ملایم و عصرهای تابستانی و پاییزی، به یک کاپشن جین نیاز دارید. پس این بار که تصمیم به خرید آنلاین کاپشن مردانه گرفتید می توانید یک کاپشن جین انتخاب کنید

 

شماره 4؛ کاپشن مردانۀ Trucker  (کاپشن کامیون دار)

در مراکز فروش عمده کاپشن مردانه، گاها تقاضای زیادی برای کاپشن های کامیون دار وجود دارد. کاپشن کامیون دار، نوع خاصی از کاپشن است که بسته به تولیدی آن می تواند از مواد مختلفی ساخته شود. این کاپشن ها اغلب دارای یقه بلند و یک یا دو جیب روی سینه هستند. flap هایی دکمه ای نیز در پشت کمر این کاپشن ها وجود دارند که پهنای کمر کاپشن را تنظیم می‌کنند.

 

شماره 5 ؛ کاپشن موتوری

تاریخچه این نوع از کاپشن مردانه به سال 1924 میلادی باز می گردد. یعنی زمانی که یک شرکت پدر و پسریِ بریتانیایی، قصد داشت کاپشنی ضد آب برای موتورسواران بسازد تا بتوانند در سواحل دریا مسابقه دهند. این کاپشن، اولین مورد تجاری موجود در بازار بود که در ساخت آن از پنبه مصری و روکشی از موم استفاده شده بود. امروزه تولیدی های مختلفی، کاپشن مردانه موتورسواری می سازند ولی الزاما از مواد اولیه نامبرده استفاده نمی‌کنند. انواع کاپشن های موتورسواری با طراحی، قیمت و مواد اولیه متفاوت در بازار ایران وجود دارند. در برخی از فروشگاه های آنلاینِ کاپشن، در کنار لیستِ کاپشن مردانۀ چرم، قیمت کاپشن های موتورسواری را نیز می‌توانید پیدا کنید.

کاپشن موتوری

خرید آنلاین کاپشن مردانه موتورسواری

 

شماره 6، کاپشن مردانۀ پیراهنی

وقتی که پیراهن شما به تنهایی برای بیرون رفتن کافی نیست می توانید کاپشن پیراهنی خود را نیز روی آن بپوشید. مزیت اصلی کاپشن های پیراهنی این است که بسیار راحت هستند و به خوبی به شما امکان حرکت می دهند. کاپشن پیراهنی، اغلب کاپشنی سبک است که با پوشیدن آن احساسی شبیه پوشیدن یک پیراهن خواهید داشت.

 

شماره 7؛ کاپشن مردانه چرم

کاپشن مردانه چرم، پای ثابت اغلب غرفه ها و مراکز فروش کاپشن مردانه است. این کاپشن ها در بین گروه های سنیِ مختلف محبوبیت زیادی دارند و در سبک های مختلف و متنوعی تولید می شوند. برخی از کاپشن های چرمی کلاسیک یقه های بزرگ و زیپ نامتقارن دارند. برخی دارای جیب های متعدد اما برخی دیگر تنها یکی دو جیب بیرونی دارند.

اولین کاپشن مردانه چرمی به شکل تجاری در اوایل دهه 1900 میلادی برای موتورسواران عرضه شد. اگر زمین می خوردید، چرم پالتو از پوست شما در برابر ساییده شدن با جاده جلوگیری می کرد. در دهه 1950، مارلون براندو و جیمز دین به ترتیب در فیلم‌های The Wild One و Rebel Without a Cause، کاپشن‌ چرمی پوشیدند. بعد از این اتفاق، کاپشن های چرمی به صورت ناگهانی به همه جای دنیا راه پیدا کردند. کاپشن های چرمی مردانه علاوه بر زمستان ها برای تعداد زیادی از ایام بهاری و پاییزی هم مناسب هستند. به همین دلیل به نوعی، کاپشن مردانه بهاره یا پاییزه نیز محسوب می‌شوند. بسیاری از کاپشن‌های دوچرخه‌سواری نیز از جنس چرم هستند. اغلب کاپشن های چرمی دوچرخه سواری دارای بریدگی‌هایی هستند و نیم تنه‌ای کوتاه دارند. بنابراین می‌توانید به راحتی روی کنارۀ دوچرخه خود خم شوید، بدون اینکه دکمه‌ای در لگنتان فرو رفته باشد. کاپشن مردانه چرم

کاپشن مردانه چرم

 

شماره 8؛ کاپشن مردانه نخودی

کاپشن مردانه نخودی یکی از معدود پالتوهایی است که از زمان پیدایش آن تاکنون تغییرات بسیار کمی داشته است. چرا؟ زیرا به روز رسانی آن، کار دشواری است. مانند بسیاری دیگر از کاپشن های مردانه، کاپشن‌های نخودی نیز ریشه در ارتش دارند. این کاپشن ها در دهه 1700 میلادی از نوعی پشم خشن و ضخیم و برای ملوانان هلندی ساخته می‌شدند. کلمه «نخود» نیز در این نوع کاپشن ها از کلمه ای هلندی گرفته شده است. کاپشن مردانه نخودی بعد از استفاده نیروی دریایی بریتانیا از آن به شکل امروزی، رایج شد. کاپشن نخودیِ مدرن، کمی متمایز از مدل اصلی است. اما یقه بزرگ، درزجامۀ زیر کمر و شیوه بسته شدن دکمه های سینه در آن، بدون تغییر باقی مانده اند. بسیاری از شرکت ها، کاپشن های نخودی را به سبک خاص خود طراحی می‌کنند. به این معنی که شما می‌توانید کاپشنی را انتخاب کنید که مطابقت بیشتری با سلیقه شخصی و بودجه شما داشته باشد.

 

شماره 9؛ کاپشن مردانۀ پشمی

در فروشگاه های پوشاک زمستانه، اگر به لیست قیمت انواعِ کاپشن مردانه، نگاهی بیندازید احتمالا به سرعت با قیمت کاپشن‌های پشمی مواجه می‌شوید. زیرا که اغلب فروشگاه ها مدل های مختلفی از کاپشن های پشمی را نیز دارند. کاپشن پلی استر، نام دیگری برای کاپشن های پشمی است اما پلی استر امروزی پلی استر دهه 1970 میلادی نیست. پشم پلی استر امروزی، سبک، نرم و قابل تنفس است و به شما امکان می‌دهد که بدون عرق کردن، گرم و خشک بمانید. وقتی آن را خشک می‌کنید جمع نمی‌شود و به دلیل اینکه پارچه ای مصنوعی است، شکل خود را حفظ می کند. به علاوه پشم مصنوعیِ پلی استر به اندازه پشم گوسفندی گران نیست و قیمت کاپشن های پلی استر امروزی قابل تحمل تر از سابق است.

کاپشن مردانۀ پشمی

پیدا کردن مدل های مختلف کاپشن پشمی در هر فروشگاه کاپشن مردانه، کاری آسان است

 

شماره 10؛ کاپشن مردانه پفکی

کاپشن مردانه پفی یا پفکی یکی از اصلی ترین کاپشن ها در فروشگاه های پوشاک زمستانۀ مردان است. کاپشنِ پفکی، سبک وزن، گرم و به اندازه کافی در برابر رطوبت، مقاوم است و می‌تواند شما را به سلامت از برف و بوران رد کند. کاپشن‌های پفکی را می‌توانید تحت زیرعنوان‌های مختلفی مانند کاپشن مردانه ترک، کاپشن مردانه جدید، کاپشن زمستانه و… در فروشگاه‌های آنلاین کاپشن پیدا کنید.

 

شماره 11؛ کاپشن مردانه بلیزر

کاپشن های بلیزر، تقریبا برای هر فصل و موقعیتی جذاب هستند. این کاپشن ها به علت تطبیق پذیری بالا بر تنِ اکثر مردان، خوب جلوه می‌کنند. برای اغلب موقعیت ها با یک کاپشن بلیزر سرمه ای، اصطلاحا کارتان راه می افتد. منتها اگر قصد دارید کاپشن بلیزر بخرید، توصیه می شود نوع پشمی آن را انتخاب کنید. کاپشن های بلیزر پشمی به خوبی نفس می کشند؛ به ندرت نیاز به تمیز کردن دارند و تقریبا همیشه، جذاب هستند.

 

شماره 12 ؛ کاپشن های بارانی مردانه

تاکنون به چندین نوع کاپشن مردانه اشاره کردیم. اما در یک روز بارانی بهاری هیچ کاپشنی بهتر از یک کاپشن بارانی سنتی عمل نمی‌کند. کاپشن های بارانی از چند لایه نایلون انعطاف پذیر ساخته شده اند. یک جیب داخلی نیز دارند که پول، کارت های اعتباری یا گوشی خود را در آن بگذارید. شاید الان به این فکر می‌کنید که این همه نایلونِ ضد آب، اجازه حرکت هوا را نمی‌دهد و ممکن است در بارانی خود عرق کنید. اما اغلب کاپشن های بارانی برای این مشکل، یک ترفند در آستین خود دارند. آن ترفند، دریچه های زیپ داری است که برای تهویه هوا در کاپشن بارانی تعبیه شده اند. این دریچه‌ها به گونه ای طراحی شده اند که رطوبت و آب باران نمی‌تواند از آنها وارد پالتو شود ولی جلوی هوا را نمی‌گیرند.

کاپشن های بارانی مردانه

خرید کاپشن بارانی از فروشگاه اینترنتی کاپشن مردانۀ شیک دوخت

 

شماره 13 ؛ کاپشن مردانه آنوراک

کاپشن انوراک یک کاپشن کلاه دار و کشدار است که تا باسن می آید. معمولاً از نایلون ساخته می شود تا از انسان در برابر باد و آب محافظت کند. کاپشن های آنوراک در دو دهۀ اخیر، محبوبیت زیادی در بازار پوشاک به دست آورده اند. اغلب در رنگ های جامد روشن یا ترکیبی از رنگ های روشن ساخته می‌شوند. کاپشن های انوراک به دلیل ساختار نایلونی و کیسه زیپی و سبک خاص دوختشان، کاپشن هایی هستند که اغلب برای آب‌وهوای نامساعد انتخاب می‌شوند.

شماره 14؛ کاپشن مردانه قابل بسته بندی

یک کاپشن مردانۀ قابل بسته بندی که در جعبه داشبورد ماشینتان قرار دارد یک برگ برنده واقعی برای شما خواهد بود. وقتی در هوای بارانی مجبور می‌شوید تایر پنچر شده ماشین را عوض کنید ارزش این کاپشن را درک می کنید. در ظاهر، تنها یک تکه لباس است که جای کمی می‌گیرد اما میتواند رنج یک روزِ بد آب و هوا را از شما دور کند. این کاپشن ها به آسانی جمع و بسته بندی می‌شوند. همین سادگی استفاده از آنها است که لذت بخش است. نایلونِ به کار رفته در آنها جلوی نفوذ باد و رطوبت را می‌گیرد و پلی استر داخل آنها عایق خوبی برای سرما است.

شماره 15؛ کاپشن لحافی مردانه

فرضا لباس معمول شما در فصل بهار، شلوار جین و یک تی‌شرت معمولی است یک راه ساده برای زیباتر کردن این ظاهر، افزودن کمی بافت به این دو پوشش است. این کاری است که یک ژاکت لحافی به بهترین شکل برای شما انجام می دهد. ژاکت لحافی ظاهری فانتزی و در عین حال معمولی دارد. می توانید آن را روی یک سویشرت نیز بیندازید تا کمی بیشتر گرمای بدن شما را نگه دارد. از آنجایی که این کاپشن بسیار مینیمالیستی و مقرون به صرفه است می توانید دو یا چند رنگ مختلف آن را با هم خریداری کنید.

کاپشن مردانه بهاره و ارزان قیمت

خرید آنلاین انواع کاپشن مردانه بهاره و ارزان قیمت از جمله کاپشن‌های لحافی از سایت شیک دوخت

 

کلام آخر

در این نوشته در مورد چندین مدل کاپشن مردانه صحبت شد. برای بهره مندی از مقالات آموزنده دیگر، سایت تولیدی شیک دوخت را زیر نظر داشته باشید. به بخش محصولات سایت بروید و کاپشن هایی را که در این نوشته مجال پرداختن به آنها نبود، بررسی کنید. مطمئنا در میان انواع کاپشن های این تولیدی، مدل های مطلوب خود را خواهید یافت. قیمت های رقابتی، کیفیت و زیبایی محصولات، شما را نیز مانند سایرین به سمت ثبت سفارش عمده در این سایت، ترغیب خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *