کاپشن مردانه

ویژگی های خرید پالتو مردانه

ویژگی های مهمی که در هنگام خرید پالتو مردانه باید به آنها توجه کنید

ویژگی های مهمی که در هنگام خرید پالتو مردانه باید به آنها توجه کنید

اگر علاقه مند به خرید پالتو مردانه باشید احتمالا بزرگترین دغدغه شما این است که کدام نوع از پالتوهای مردانه را انتخاب کنید. شاید به دلیل تنوع پالتو ها کمی گیج شده اید. می خواهید بدانید هر کدام از انواع پالتو، چه ویژگی ها و مزیت هایی دارند و کدام نوع پالتو برای شما مناسب تر است. به هر حال، در این نوشته قصد داریم اطلاعات مفیدی را در مورد پالتو ها به شما ارائه دهیم. در نهایت،  پالتوها را بهتر خواهید شناخت و با ویژگی های مختلف آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

ویژگی های مهمی که در هنگام خرید پالتو مردانه باید به آنها توجه کنید

خرید پالتو مردانه

 

پالتو چیست و چرا خرید پالتو مردانه را به شما توصیه می‌کنیم؟

آیا شما هم وقتی از کنار یک فروشگاه پالتو مردانه عبور می کنید ناخودآگاه مکث می‌کنید. انگار جاذبه ای وجود دارد که شما را به سمت خرید پالتو مردانه سوق  می‌دهد. شما تنها کسی نیستید که به خرید پالتو مردانه علاقه مند است، بسیاری دیگر از افراد نیز همین حس را به پالتو ها دارند. پالتو، یک لباس بیرونی سنگین و بلند است که تا ران یا مچ پا می آید و یقه ای برگردان دارد. پالتوها، یکی از کلاسیک ترین و جذاب ترین لباس های مردانه هستند. احساس اعتماد به نفس و اقتدار را در مردان تقویت کرده و ظاهرِ مردانه را ارتقا می‌دهند. شانه ها را پهن تر، قد را بلندتر و فرم کلی بدن را شکیل تر نشان می‌دهند. همه این موارد، دست به دست هم می‌دهند تا شما به خرید پالتو مردانه علاقه مند شوید و حس خوبی به این لباس داشته باشید.
هر تولیدی پالتو، سعی می کند محصولات خود را از بهترین مواد اولیه بسازد. بسیاری از پالتو ها از پارچه‌هایی ضخیم ساخته شده اند و از شما در برابر آب و هوای نامساعد محافظت می کنند. شما را در تمام طول زمستان گرم نگه می‌دارند و بهتر از همه، اینکه روی طیف وسیعی از لباس‌های رسمی و غیررسمی قابل استفاده هستند. شاید بگویید که هیچ لباسی نمی تواند برای همه موقعیت ها مناسب باشد. اما اشتباه می کنید زیرا که یک پالتوی خوب می‌تواند اینگونه باشد.  پالتوها، تنها پوششی هستند که از روی ژاکت و شلوار جین تا لباس تاکسیدو، قابل پوشیدن هستند. در واقع، حتی در سال‌های اخیر، افراد زیادی پالتو ها را روی سویشرت‌ها هم می‌پوشند. خلاصه اینکه، لباسی زیبا و کاربردی، حداقل چیزی است که با خرید پالتو مردانه بدست می‌آورید. البته همه اینها به شرطی محقق می شوند که به درستی نوع و دیزاین پالتوی خود را انتخاب کنید.

ویژگی های خرید پالتو مردانه

انتخاب درست پالتو مردانه در بازار پالتو در تهران

 

چه نوع پالتویی بخریم که برای همه موقعیت ها مناسب باشد؟

در مراکز فروش پالتو مردانه انواع پالتو ها را می‌توانید پیدا کنید. با این حال، همه انواع پالتوها به یک اندازه قابلیت سازگاری با موقعیت های مختلف را ندارند. بعضی‌ها غیررسمی‌تر هستند و با لباس‌های رسمی، جور در نمی آیند. در حالی که بعضی‌ دیگر آنقدر رسمی هستند که حتی روی شلوار جین هم نامناسب به نظر می‌رسند. شاید شما بخواهید برای موقعیت های خاص، پالتو بخرید. اما اگر اینطور نیست باید سعی کنید که پالتویی همه کاره را انتخاب کنید که بتوانید همه جا آن را بپوشید. پالتویی با طول، پارچه و استایل متناسب، انتخاب کنید که ظاهری نه خیلی رسمی و نه خیلی معمولی داشته باشد. در این صورت، پالتوی شما تقریباً برای هر موقعیتی مناسب خواهد بود.

 

خرید پالتو مردانه از روی اسامی یا با شناخت ویژگی ها

در هنگام خرید پالتو مردانه با اسامی مختلفی برخورد خواهید کرد. هر نوع از پالتو، ریشه در فرهنگی خاص دارد. کشورهای مختلف، ارجاعات فرهنگی متفاوتی دارند و از این رو اسامی متفاوتی برای پالتوها دارند. دانستن این اسامی برای شما مفید است و کار خرید پالتو را برایتان آسان می‌کند اما دانستن تمامی این اسامی، الزامی نیست. این اسامی، تصوری را که در مورد پالتوها دارید برایتان روشن تر می‌کنند. اما تصور نکنید که همه مردم، فروشندگان یا خیاطان، تمامی این اسامی را می دانند. پس شما نیز در مورد اسامی، زیاد وسواس نداشته باشید. بیشتر بر ویژگی هایی که از یک پالتوی مردانه، انتظار دارید تمرکز کنید. اگر تصور درستی از استایل و ویژگی های مطلوب خود داشته باشید وقتی به یک فروشگاه پالتوی مردانه می‌روید سردرگم نخواهید شد. این نوشته نیز به جای اسامی، بیشتر به استایل و ویژگی‌های پالتوها تکیه دارد.

خرید پالتو مردانه به کمک ویژگی ها و مشخصه های اصلی پالتو

خرید پالتو مردانه به کمک ویژگی ها و مشخصه های اصلی پالتو

 

ویژگی‌های اصلی ای که در خرید پالتو مردانه باید به آنها توجه کنید

اولین ویژگی مهم در هنگام خرید پالتو مردانه ؛ طول پالتو

اولین سوالی که قبل از خرید پالتو مردانه باید جواب آن را بدانید این است که پالتو را برای چه آب و هوایی می خواهید؟ در جایی که زندگی می کنید چقدر هوا سرد می شود و در چه زمان‌هایی از طول سال می‌خواهید پالتوی خود را بپوشید؟ دانستن این موارد روی چندین چیز تاثیر می گذارد، از جمله نوع پارچه و دوتایی یا تک سینه بودن پالتو. منتها مهمترین چیزی که با پاسخ به سوالات بالا دستگیرتان می شود طول پالتو است. به طور کلی، یک پالتوی کوتاه، خنک تر از یک پالتوی بلند است. در نتیجه، پالتوهایی که برای هوای گرم‌تر در نظر گرفته می شوند به طور سنتی، کوتاه‌تر هستند. به اینگونه پالتوها، بالاپوش نیز گفته می‌شود و معمولاً از یک پارچۀ سبک تر ساخته می شوند.

دومین ویژگی مهم در خرید پالتو مردانه؛ دو سینه یا تک سینه بودن پالتو

در مراکز فروش پالتو مردانه اگر با دقت به استایل پالتو ها نگاه کنید دو استایل کلی را تشخیص می دهید. برخی از پالتوها دو ردیف دکمۀ متقارن در قسمت رویی خود دارند. این نوع پالتوها، دو سینه یا دوبل (DB) نیز نامیده می شوند. پالتوهایی که تنها با یک ردیف دکمه، بسته می شوند تک سینه هستند. بسیاری از افراد، بیشتر طرفدار پالتوهای دوبل هستند. آنها فکر می کنند که خیاطی و شیوه دوخت پالتوهای دو سینه، جذاب تر و شیکتر است مخصوصاً اگر سفارشی دوخته شده باشند. یک پالتو دوبل، همیشه کمی هوشمندانه تر و رسمی‌تر از یک پالتوی تک سینه است. به علاوه گرم‌تر هم هست و اضافه کردن جزئیات سبک به آن (مانند کمربند یا سرآستین) آسان‌تر است. نکته دیگر این است که اغلب تصور می شود که یک پالتو دوبل باید بلندتر از پالتو تک سینه باشد. اما لزوماً اینطور نیست.

خرید پالتو مردانه دو سینه از فروشگاه پالتو مردانه شیک دوخت

خرید پالتو مردانه دو سینه از فروشگاه پالتو مردانه شیک دوخت

 

ویژگی سوم؛ نوع یقه پالتو (پیک یا ناچ)

در هنگام خرید پالتو مردانۀ دو سینه، متوجه می‌شوید که این مدل از پالتو مانند کت ها، همیشه دارای یک یقۀ پیک  (Peak) است. اما یک پالتوی تک سینه می تواند یک یقۀ پیک یا ناچ Notch) ) داشته باشد. آنچه در انتخابِ بین این دو  اهمیت دارد این است که یقۀ پیک، رسمی تر و کمی جدی تر است. اگر می‌خواهید پالتویی شیک تر داشته باشید، پالتویی یقه بلند تر و با یقه پیک انتخاب کنید. شاید هم بخواهید یک پالتوی معمولی با یقه ناچ را برای خود برگزینید که دارای بریدگی های پیش فرض باشد. یقه در بسیاری از پالتوهایی که دارای یقۀ پیک هستند افقی تر از حالت معمول است. منتها پالتو‌های دو سینه با یقه‌ های استاندارد  و رو به بالاتر نیز وجود دارند. این پالتوها یک وجه مشترک با هم دارند  و این وجه مشترک، رسمی تر بودن آنهاست. در نتیجه، کمتر دارای کمربند در پشت، جیب های بالدار و سر آستین، روی آستین ها هستند.

چهارمین ویژگی مهم در هنگام خرید پالتو مردانه؛ شانه های پالتو

وقتی به سایت هایی که کارشان فروش اینترنتی پالتوی مردانه است مراجعه می کنید گاها با پالتوهایی تحت عنوان پالتویِ آستین رگلان مواجه می‌شوید. آستین ها در سایر پالتوها، معمولی یا Set-in هستند. اما در پالتو های با آستینِ  رگلان، خط آستین تا یقه کشیده می شوند و شانه، بین یقه و خط آستین قرار می‌گیرد. پالتوهای آستین رگلان، غیر رسمی تر هستند. به علاوه خیاطی این سبک از آستین، دشوار تر است. به همین دلیل در سبک های خیاطی نیز کمتر به این نوع از آستین ها پرداخته می‌شود.

خرید پالتو مردانه مدل آستین رگلان

خرید پالتو مردانه مدل آستین رگلان

مورد پنجم از ویژگی های مهم پالتو ها؛ جیب های پالتو

در این بخش، بیشتر وارد جزئیات طراحی پالتو های مردانه می شویم. جیب ها یک بخش واضح از طراحی پالتو هستند و سه نوع اصلی دارند:

– جیبِ فلپ  (flapped) که بر دو نوعِ مستقیم یا مایل است. جیب های فلپ، معمولا از جنس خود پالتو هستند. این جیب ها زیر پارچۀ پالتو دوخته می شوند و دارای یک روپوش بیرونی به نام فلپ هستند که دهانه جیب را می پوشاند.

– جیب پَچ (patch) که بر دو نوعِ با فلپ یا بدون فلپ است. جیب های پچ، ساده ترین نوع جیب هستند و از یک پارچه ثانویه و از روی پالتو دوخته می شوند.

– جیب های مدلِ صندوق پستی (Postbox) که ترکیبی از فلپ و پچ هستند.

جیب های فلپ، هوشمندانه تر  هستند و به پالتو های هوشمندانه تر می آیند. جیب های پچ، کژوال‌تر هستند و با پالتو‌های غیررسمی‌ سازگارترند. جیب های صندوق پستی نیز بسیار حجیم هستند و به همین دلیل در دسته بندی معمولی قرار می گیرند. این به سلیقه شما بستگی دارد که پالتوهایی با کدام نوع از این جیب ها را انتخاب کنید.

مورد ششم؛ کمربند ها

فرقی ندارد که به یک حراج پالتو در تهران بروید یا یک پالتو فروشی اینترنتی را کاوش کنید. در هر صورت تعداد زیادی پالتوی کمربند دار پیدا خواهید کرد. نباید تنها به قسمت جلویی پالتو نگاه کنید زیرا که شیوه طراحیِ پشت پالتو نیز اهمیت دارد. کمربند ها بخشی از طراحی پشت پالتوهای مردانه هستند. برخی از افراد عقیده دارند که یک پالتوی هوشمندانه، اصلاً نباید کمربند داشته باشد. اما بسیاری نیز به پالتوهای کمربند دار علاقه دارند. انتخاب سبکِ کمربند، تصمیم سختی نیست زیرا هر کدام را که انتخاب کنید بعید است که نامناسب به نظر برسد. بنابراین یکی را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید و اگر مردد هستید، پالتو های با کمربند کلاسیک (متشکل از دو نوار و دو دکمه) را به شما پیشنهاد می کنیم.  تغییر طراحیِ کمربند نیز کار سختی نیست و می‌توانید بعدا این کار را هم انجام دهید.

یکی از ویژگی مهم در هنگام خرید پالتو مردانه، کمربند پالتو است

یکی از ویژگی مهم در هنگام خرید پالتو مردانه، کمربند پالتو است

 

مورد هفتم؛ پلیسه ها و چاک پالتو

در بالا و پایین کمربند، اغلب چین‌هایی وجود دارد که آزادی حرکت بیشتری به شما می‌دهد. گاها این چین ها، چین واقعیِ ناشی از تند کردن کمربند نیستند بلکه توسط خیاط و با تا کردن پارچۀ پالتو، ایجاد شده اند. چین هایی که اینگونه دوخته شده اند همان پلیسه های پالتو شما هستند. پلیسه ها جذابیت خاصی دارند و شبیه چین‌های واقعی هستند که در اثر سفت شدن کمربند ایجاد شده‌اند. از نظر رسمی بودن، در میان پلیسه ها نیز مثل کمربندها  تفاوت اندکی وجود دارد. اما باز هم اگر در انتخاب خود شک دارید، توصیه می شود ساده ترین استایل ها را انتخاب کنید.

در بازار پالتو در تهران، پالتوهای چاکدار نیز متعدد هستند. در قسمت پایین و پشت پالتو معمولاً یک بریدگی وجود دارد که تا انتهای پالتو می آید و راه رفتن شما را آسان‌تر می‌کند. این بریدگی، همان چاک پالتوی شماست. چاک ها ممکن است ساده و یا دکمه دار باشند. به طور کلی، چاکِ یک پالتو هوشمند، دکمه ندارد اما چاک یک پالتوی معمولی تر می تواند دکمه نیز داشته باشد.

هشتمین ویژگی مهم در خرید پالتو مردانه؛ سرآستین و لبه ها

سر آستین های تا شده ای که در انتهای آستین ها قرار دارند یکی دیگر از عناصر طراحی پالتو ها هستند. به نظر می رسد که سرآستین ها چندان مهم نباشند اما اینطور نیست زیرا در طول سال ها در تعداد زیادی از سبک های رسمی خیاطی گنجانده شده اند. اگر سر آستین ها مهم نبودند اینگونه مورد توجه خیاطان و طراحان پالتو قرار نمی‌گرفتند. البته برخی از افراد، سر آستین های تا شده را دوست ندارند آنها می‌گویند که نداشتن سر آستین برای تمیز نگه داشتن آستین های پالتو، بهتر است. لبه متورم نیز همان گوشۀ انتهایی قسمت های لبه دار  پالتو است که در آن، چند ردیف دوخت وجود دارد. این نوع از دوخت، بخشی از جزئیات زیبایی‌شناختی در طراحی پالتو هاست و از ساییدگی یا پارگی لبه های پالتو نیز جلوگیری می کند. در عین حال، به لبه های پالتو شکلی لوله ای و زیبا تر می‌دهد.

لزوم توجه به سرآستین پالتوها در هنگام خرید از هر پالتو فروشی اینترنتی

لزوم توجه به سرآستین پالتوها در هنگام خرید از هر پالتو فروشی اینترنتی

 

کلام آخر

آنچه گفته شد فهرستی بود از ویژگی های مهمی که در انتخاب و خرید پالتو مردانه به شما کمک خواهند کرد. شاید تاکنون نمی دانستید پالتوها را بر چه اساسی خریداری کنید اما از این به بعد این موضوع را می‌دانید. امیدواریم مطالب این نوشته به شما کمک کنند تا پالتویی را که همیشه به دنبال آن بودید پیدا کنید. برای بهره مندی از نوشته های مشابه، سایت تولیدی شیک دوخت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *