کاپشن مردانه

راهنمای خرید کاپشن چرم مردانه

کاپشن چرم مردانه

راهنمای خرید کاپشن چرم مردانه ای که بیشتر به شما می آید

کاپشن چرم مردانه، کاپشنی جادویی است که هر لباس دیگری را با آن بپوشید آن لباس، زیباتر جلوه خواهد کرد. البته همه کاپشن های چرم با هم برابر نیستند. عوامل مختلفی در مورد کاپشن های چرم وجود دارند. این عوامل باعث می‌شوند که کاپشن های چرم در یک طیف قیمتی بسیار وسیع قرار بگیرند. برخی از مردم این تفاوت های قیمت را نمی‌دانند و تعجب می‌کنند وقتی می‌شنوند یک کاپشن، 2000 دلار و دیگری تنها 20 دلار قیمت دارد.  البته  قیمت کاپشن های چرم موضوع اصلی این نوشته نیست پس بیایید خود را درگیر قیمت کاپشن ها نکنیم.  در اینجا بیشتر به عواملی می‌پردازیم که باعث می‌شوند یک کاپشن چرم، فارغ از قیمتی که دارد  بهتر به تن شما بنشیند. در ادامه همه اطلاعاتی را که برای خرید یک کاپشن چرمِ متناسب‌تر، نیاز دارید به شما خواهیم گفت.

کاپشن چرم مردانه

منظور از تناسبِ کاپشن چرم مردانه چیست؟

بسیاری از مردم، وقتی یک کاپشن چرم مردانه می خرند به تناسب و سازگاری آن با فیزیک بدنی خود توجه نمی کنند. شاید هم مفهوم تناسب و سازگاری کاپشن را به خوبی درک نمی کنند. به هرحال، فرقی نمی‌کند که کاپشن شما از طلا ساخته شده یا با الماس روکش شده باشد. اگر کاپشن، با دیگر لباس‌هایی که بر تن دارید یا با فرم بدن شما همخوانی نداشته باشد این عدم تطابق، به سرعت توسط دیگران تشخیص داده می‌شود.

شاید انتظار داشته باشید که دیگران شما را به خاطر پوشیدن یک کاپشن مردانه زیبا تحسین کنند اما انتظار شما برآورده نمی‌شود. زیرا عدم تناسب کاپشن، سبب می شود دیگران فکر کنند که کاپشن، متعلق به شما نیست. بنابراین باید به چند نکته مهم در هنگام خرید کاپشن چرم مردانه توجه کنید. این نکات به شما کمک می کنند که  اندازه های مختلف و تناسب کلی کاپشن خود را  با فرم بدنتان  سازگارتر کنید.

 

بخش های مهم و موثر بر تناسب بیشتر هر کاپشن چرم مردانه

اولین بخش مهم، شانه های کاپشن

اولین بخش هایی از کاپشن چرم مردانه که باید به آن توجه کنید شانه های کاپشن هستند. این موضوعی است که بسیاری از افراد، ساده از کنار آن رد می شوند. زیرا آنها فکر می کنند که شانه های کاپشنی که آن را پوشیده اید چندان جلوی چشم نیست و بررسی آن کمی دشوار است. اما در واقعیت بررسی شانه ها چندان هم دشوار نیست. فقط باید مطمئن شوید که استخوان شانۀ شما به همان جایی ختم می‌شود که دوخت شانه کاپشن در آن به پایان رسیده است. اگر شانه های کاپشن با فیزیک بدن شما تناسب نداشته باشند با پوشیدن کاپشن، احساس ناخوشایندی خواهید داشت. در این حالت احساس می‌کنید که کاپشن شما تنگ یا بیش از حد گشاد است و کاپشن، خوب بر تن شما نمی نشیند.

کاپشن چرم مردانه

دومین بخش، بلندی آستین های کاپشن چرم مردانه است

بعد از بررسی شانه های کاپشن چرم، نوبت به چک کردن آستین ها می رسد. چیزی که باید به آن نگاه کنید بلندی آستین ها است. برای بررسی متناسب بودن بلندی آستین های کاپشن، دست های خود را بالا آورده و در  زاویه 90 درجۀ سینه خود نگه دارید. اگر آستین ها فضای بیشتری از جای ساعت مچی را روی مچ دست شما خالی کردند باید بدانید که آنها خیلی کوتاه هستند. برای بررسی بلندی آستین ها نیز دستان خود را پایین آورده و آنها را موازی با بدن خود قرار دهید. آیا آستین ها از مچ دست پایینتر هستند و  به سمت انگشت شست شما می روند؟ اگر اینگونه است پس آستین‌های کاپشن شما بیش از حد، بلند هستند و آن سایز از کاپشن مناسب شما نیست.

مورد سوم؛ تنه کاپشن

فرقی نمی‌کند که یک کاپشن چرم مردانه بخرید یا یک اورکت چرم،  در هر صورت، سومین پارامتری که باید ارزیابی کنید تنه لباس است. چک کردن تناسبِ این پارامتر، کمی دشوارتر است زیرا انواع مختلف کاپشن‌ها دارای طول های متفاوتی هستند. شاید شما ندانید که مثلا یک کاپشن خلبانی چرم باید تا کجای باسنتان بیاید. برای طول تنۀ بیشتر کاپشن ها یک شاخص کلی وجود دارد؛ وقتی کاپشن را روی یک شلوار معمولی می‌پوشید باید حداکثر تا ورودی جیب های بغل شلوارتان را پوشش دهد و نه بیشتر.

مورد چهارم؛ اندازه بازوهای کاپشن

چهارمین چیزی که تناسب یک کاپشن چرم مردانه را با بدن شما تعیین می کند اندازه بازوهای کاپشن است. اگر بازوهای کاپشن برای شما خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشند ظاهر کلی کاپشن، خوب از آب در نمی‌آید. به علاوه، تنگی و گشادی بازوهای کاپشن دامنه حرکت شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد. برای اینکه کاپشن شما بسیار سفارشی‌تر از هر نوع کاپشن دیگری به نظر برسد باید به بازوها به اندازه کافی دقت کنید. شاید انتخاب کاپشنی با بازوهای خیلی گشاد یا تنگ، قیمت آن را کمتر از آنچه برایش پرداخت کرده اید نشان دهد.

کاپشن چرم

کدام نوع از کاپشن مردانه چرم را انتخاب می‌کنید؟

اگر به کاپشن چرم اصل، علاقه دارید کار شما کمی سخت می‌شود زیرا باید بدانید در کاپشنی که می‌خرید از چه نوع چرمی استفاده شده است. به عبارت دیگر باید بدانید چرم متعلق به چه نوع حیوانی است و از کدام بخش از چرم برای ساخت کاپشن استفاده شده است. خب بیایید این موضوع را بیشتر برایتان روشن کنیم. بیشتر کاپشن های چرم اصل، از چرم بز یا گاو ساخته می شوند. بسیاری از افراد، چرم بز را دوست دارند چون خیلی نرمتر است. به علاوه چرم گاو سریعتر از چرم بز لکه دار شده و رنگ خود را از دست می دهد.

علاوه بر نوع چرم، بخش مورد استفادۀ آن نیز اهمیت دارد. لایه‌هایی از چرم که به سطح پوست حیوان نزدیک‌تر هستند، قسمت‌های بادوام‌تری دارند و چرم اصل از این نواحی بدست می آید. به لایه های پایین تر چرم، جیر گفته می‌شود. جیر مانند چرم، براق نیست اما بادوام و فوق العاده نرم است. نوع سوم از کاپشن های چرمی کاپشن های ساخته شده از چرم مصنوعی هستند. موادی که این کاپشن ها از آنها ساخته می شوند فقط در لایه بیرونی و در ظاهر، شبیه چرم هستند و در واقع،  موادی پلاستیکی هستند. چرم مصنوعی، دوام چرم اصل را ندارد و زودتر کهنه یا فرسوده می شود. البته قیمت پایین تری نیز دارند که در وضعیت اقتصادی فعلی، یک امتیاز محسوب می شود.

کاپشن مردانه چرم

جزئیات مهمی که در خرید کاپشن چرم مردانه باید به آنها توجه کنید

وقتی به محصولات هر تولیدی کاپشن چرم مردانه نگاه می کنید باید به جزئیات، توجه ویژه ای داشته باشید. جزئیات زیادی وجود دارند که شایان توجه کردن هستند اما در اینجا چند مورد از مهمترین آنها را برای شما لیست کرده ایم.

شماره 1؛ توجه به دوخت کاپشن چرم مردانه

اولین مورد از جزئیات مهمی که باید در هنگام خرید کاپشن چرم مردانه مورد توجه قرار گیرد، دوخت است. مطمئن شوید که دوخت کاپشن شما یکدست باشد. یعنی در تمام کاپشن، جهت دوخت باید یکنواخت باشد و همچنین در لابه لای دوخت،  نخ های شلی وجود نداشته باشند. به علاوه الگوی دوخت تا حد امکان باید ریز باشد. معمولا هر چه الگوی دوخت، ریزتر باشد دوخت کاپشنِ شما دوام بیشتری خواهد داشت. اگر به هر شکلی در دوخت کاپشن، ناسازگاری، بی نظمی یا نخ های گشاد دیدید بدانید که آن کاپشن خاص، کیفیت چندانی ندارد. بنابراین یا کاپشن را نخرید یا بدانید که نباید بابت آن پول زیادی بدهید.

شماره 2؛ توجه به داخل کاپشن چرم مردانه

دومین موردی که در خرید هر کاپشن چرم مردانه باید به آن نگاه کنید داخل کاپشن است. اولین چیزی که در داخل کاپشن، مهم است آستر کاپشن است. برخی از کاپشن ها دارای آستر و کلاه ساخته شده از الیاف مصنوعی هستند. منتها اکثر کاپشن های چرمِ اصل، سطح بالاتری دارند و در آنها از پنبه یا الیاف طبیعی یا ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی استفاده شده است. هر تولیدی کاپشن‌ چرم طبیعیِ گران‌قیمت، به اندازه کافی روی هر کاپشن وقت صرف می‌کند تا جزئیات بیشتری را در داخل آن بگنجاند. برندها و طراحان مدِ سطح پایین معمولاً این نوع کارها را انجام نمی دهند.

 

مورد 3؛ تنظیم کننده های اندازه در کاپشن چرم مردانه

تنظیم کننده ها همان زیب ها، بند ها یا دکمه هایی هستند که در انواع برتر کاپشن چرم مردانه وجود دارند. تنظیم کننده های اندازه را در بخش هایی مانند آستین یا کمر کاپشن ها می توانید ببینید. این آپشن در پالتو یا کاپشن شما بسیار کاربردی است زیرا قرار نیست همیشه سایز بدن شما ثابت باقی بماند. اکثر طراحان سطح بالا به تنظیم کننده ها اهمیت ویژه ای می دهند. هدف آنها این است که کاربران بتوانند سایز قسمت های خاصی از کاپشن خود را به دلخواه افزایش یا کاهش دهند.

کاپشن چرم مردانه

نکته دیگر اینکه باید مطمئن شوید که تنظیم‌کننده‌های اندازه در کاپشن شما واقعا کار می‌کنند و صرفا دکوری نیستند. زیرا برندهای مدِ سریع، بیشتر از تنظیم کننده های دکوری و بلا استفاده بهره می برند. علاوه بر تنظیم کننده‌های اندازه، گاهی اوقات آپشن های کوچک دیگری نیز در کاپشن های چرم وجود دارند که اهمیتی حیاتی برای شما خواهند داشت. مثلا یک دریچه کوچک هوا که در زیر بغل کاپشن چرم ساخته شده است می‌تواند به طور موثری شما را خنک کند. منتها اگر این دریچه، واقعی نباشد ممکن است آن روز به دلیل گرما احساس خوبی نسبت به کاپشن چرم خود نداشته باشید.

مورد 4؛ زیب ها و دکمه های کاپشن چرم مردانه

زیپ‌ها و دکمه‌های کاپشن چرم خود را با صبر و حوصله بررسی کنید. مطمئن شوید که زیپ‌ها به خوبی بالا و پایین می‌روند. همچنین مطمئن شوید که زیپ‌ها شل نیستند. کاپشن های چرم اصل معمولا دکمه های محکم تر و زیپ های ضخیم تری دارند که بسیار بادوام‌ هستند. منتها طراحان کاپشن های چرم ارزان، کمتر از این نوع زیپ ها و دکمه ها استفاده می کنند. زیپ ها و دکمه های ارزان‌قیمت ممکن است خیلی زود خراب شوند و از هم بپاشند.

قیمت کاپشن چرم مردانه

در مطالب گفته شده گاها از انواع کاپشن چرم مردانه گران قیمت تعریف کردیم. منتها فکر نکنید الزاما برای خرید یک کاپشن چرم خوب حتما باید قیمت هنگفتی را پرداخت کنید. بسیاری از افراد بر حسب تجربه خود می‌گویند که فکر نمی‌کنند یک کاپشن 2000 دلاری، خیلی بهتر از یک کاپشن 400 دلاری باشد. آنها اغلب بعد از خرید کاپشن های گرانقیمت، متوجه این واقعیت شده اند. برای شما نیز توصیه ای داریم؛ زیاد درگیر مارک دار بودن کاپشن ها نشوید. زیرا در تولیدی‌های داخلی نیز می‌توان اجناسی را پیدا کرد که شاید حتی کیفیت و دوام بهتری از اجناس گرانقیمت و مارک دار خارجی داشته باشند.

کاپشن چرم مردانه

نکته مهم دیگر در مورد خرید کاپشن چرم مردانه مارک دار این است که اگر قیمت ها بسیار بالا هستند بهتر است صبور باشید. لازم نیست برای خرید مدل های مارک دار، عجله کنید مگر اینکه در حال حاضر واقعاً آن ها را لازم داشته باشید. شما می‌توانید کاپشن های خاصی را در ذهن خود نشانه گذاری کنید تا ببینم آیا آنها به فروش می رسند یا نه. فصل بعد یا سال بعد دوباره دنبال آنها بگردید در این صورت احتمال دارد با قیمت هایی بسیار کمتر آنها را خریداری کنید. نکته دیگر این است که شما می توانید کاپشن دست دوم نیز بخرید. بسیاری از مردم، کاپشن های دست دوم خریداری کرده اند و اتفاق بدی هم برایشان نیفتاده است. حتی ممکن است در فروشگاه های دست دوم فروشی، کاپشن های چرم اصل و مرغوب را با قیمت های فوق العاده ارزان پیدا کنید.

 

کلام آخر

نکته نهایی این است که باید بدانید که چگونه از کاپشن چرم مردانه خود مراقبت کنید. در بازار، محافظ های خاصی برای حفاظت از پالتوهای چرم اصل وجود دارند. شما نیز می‌توانید یکی از این محافظ ها بخرید و از آن استفاده کنید. به علاوه باید هر چند وقت یکبار کاپشن چرم خود را بشویید. برای شستن کاپشن چرم باید از یک پاک کننده مناسب استفاده کنید تا به چرم پالتو آسیبی وارد نشود. البته این نکات برای کسانی است که کاپشن چرم اصل و گران قیمت دارند. زیرا مراقبت از اینگونه کاپشن ها بسیار ارزان تر از خرید مجدد یک کاپشن جدید است. برای کاپشن های چرم مصنوعی و ارزان، نیازی به این همه مراقبت های سخت گیرانه ندارید چون به راحتی می توانید با پولی کم، یک کاپشنِ چرم جدید بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *