تولیدی کاپشن

آشنایی با مراحل کلیِ راه اندازی یک تولیدی کاپشن موفق

متخصصین مورد نیازِ تولیدی کاپشن خود را استخدام کنید

آشنایی با مراحل کلیِ راه اندازی یک تولیدی کاپشن موفق

شاید تاکنون به راه اندازی یک تولیدی کاپشن فکر کرده باشید ولی احتمالا مراحل انجام این کار را نمی‌دانید. چندین کارخانه تولید کاپشن و تولیدی کاپشن زنانه و مردانه در شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، تبریز و دیگر شهر ها مشغول به کار هستند. این تولیدی ها با تلاش و پشتکار زیاد توانسته اند برای خود، اسم و رسمی پیدا کنند. برای سفارش دادن به تولیدی های معروف باید ماه ها قبل اقدام کنید زیرا که مشتریان این تولیدی ها بسیار زیادند. اگر دیر بجنبید شاید مجال خرید عمده برای آن سال را از دست بدهید. به جای اینکه به درآمد و مشتری های فراوان تولیدی های کاپشن غبطه بخورید سعی کنید بفهمید آنها چطور به موفقیت رسیده اند. در این نوشته همه چیز را در این باره به شما خواهیم گفت. شاید شما نیز موفق شوید خط تولید کاپشن خود را راه اندازی کنید و به قول معروف، سری در میان سرها پیدا کنید.

آشنایی با مراحل کلیِ راه اندازی یک تولیدی کاپشن موفق

چندین تولیدی کاپشن مردانه و زنانه در استان های مختلف ایران در حال فعالیت هستند

آیا در ایران راه اندازی یک تولیدی کاپشن، فکر خوبی است؟

شاید بگویید که احداث تولیدی کاپشن، کار دشواری است و چرا باید به آن فکر کنیم. در جواب باید گفت، مردم در اکثر استان های کشور، فصل سرما را حداقل برای یکی دوماه تجربه می کنند. بسیاری از مناطق حتی بیش از 6 ماه از سال با سرما و باد و بوران دست به گریبانند. به همین دلیل است که اغلب ما ایرانی ها لااقل یکی دو کاپشن داریم تا بتوانیم خود را از سرما در امان نگه داریم. بازار کاپشن و پالتو هیچ وقت در ایران کساد نمی‌شود. کاپشن‌ها همیشه خواهان دارند و کالاهایی هستند که با گذر زمان  از آنها بی نیاز نمی شویم. بنابراین طبیعی است که شما به فکر احداث یک تولیدی کاپشن بیفتید.

دلیل دیگری که افراد مختلف را به احداث تولیدی های پوشاک زمستانه علاقمند می‌کند موفقیت بسیاری از تولیدی های فعال در این زمینه است. البته به دلیل رکود اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی به ویژه در سالهای اخیر، مشکلاتی زیادی برای تولیدی های پوشاک ایجاد شده است. منتها علی رغم تمام این سختی ها صنف تولید کاپشن همچنان زنده و پابرجا است. وجود تعداد زیادی از انواع تولیدی کاپشن دخترانه، مردانه و زنانه در استان های مختلف کشور گواهی بر این مدعاست.

چگونه تبدیل به یک تولید کننده کاپشن موفق شویم؟

تبدیل شدن به یک تولید کننده کاپشن، علاوه بر اعتبارات و پشتکار زیاد، زمان کافی را نیز می طلبد. یک شبه نمی‌توانید به این هدف برسید. شما در ابتدای سفر خود هستید و حتی ممکن است این سفر در ابتدا برایتان طاقت فرسا به نظر برسد. کار تولید، یک فرایند همه جانبه است و مراحل زیادی دارد که باید به درستی در آنها قدم بردارید. بنابراین، چه به احداث یک خط تولید بزرگ فکر کنید و چه بخواهید یک کارگاه تولیدی کوچک را مدیریت کنید باید مراحلی را طی کنید.

چگونه تبدیل به یک تولید کننده کاپشن موفق شویم؟

راه اندازی تولیدی کاپشن مردانه و زنانه در ایران

9 مورد از مهمترین مراحلی که برای راه اندازی یک تولیدی  جدید کاپشن باید طی کنید عبارتند از:

حوزه اصلیِ فعالیتِ تولیدی کاپشن خود را مشخص کنید

قبل از راه اندازی یک تولیدی کاپشن، باید تصمیم بگیرید چه نوع کاپشن هایی تولید می‌کنید. باید بدانید که مشتریان و کاربران محصولات شما چه کسانی خواهند بود. آیا مجموعه شما صرفا یک تولیدی کاپشن چرم مردانه است یا اینکه کاپشن هایی برای زنان و بچه ها نیز تولید می‌کنید. شاید هم بخواهید همه اینها را با هم داشته باشید و طیف وسیع تری از افراد را پوشش دهید. احتمال دارد فردی خلاق باشید که می‌خواهید در بازار، کالاهایی متفاوت یا منحصر به فرد ارائه کنید. به طور کلی باید شکاف های بازار پالتو را تشخیص دهید و بدانید که در کدام بخش، مجال بیشتری برای موفقیت شما وجود دارد. قبل از هر چیز بازار هدف خود را به صورت واضح مشخص کنید و سپس می‌توانید شروع به تامین نیازهای این بازار هدف کنید.

بودجه تولیدی کاپشن خود را بررسی کنید

باید جواب این سوال را بدانید که هزینه راه اندازی یک تولیدی کاپشن چقدر است؟ در شرایط اقتصادی کنونی، به احتمال زیاد باید ده ها میلیون هزینه کنید. در این اواخر، سازمان Make it British در بریتانیا در مورد بودجه لازم برای شروع کسب و کارهای جدید، گزارشی ارائه کرده است. مفاد این گزارش تا حدی در مورد شروع کسب و کارهایی مثل تولیدی کاپشن در ایران نیز صدق می‌کند. بر اساس این گزارش، 50 درصد استارت آپ ها، مجبور هستند بیش از 15000 دلار برای راه اندازی کسب و کار خود هزینه کنند. پس برای راه اندازی تولیدی به بودجه خوبی نیاز دارید منتها توصیه می‌شود حداقل برای چند ماه اول، هزینه ها را پایین تر نگه دارید. با چند محصول محدود و پرتقاضا شروع کنید. در ابتدا لازم نیست یک کاتالوگ طولانی از محصولات داشته باشید. چندین تولیدی کاپشن تهران، تبریز و مشهد با همین روش، به موفقیت رسیده اند. آنها سعی کرده اند با احتیاط بیشتر قدم های اولیه خود را بردارند.

تولیدی کاپشن

یکی از اولین مراحل تبدیل شدن به یک تولید کننده کاپشن، بررسی میزان بودجه ای است که در اختیار دارید

برای تولیدی کاپشن خود یک طرح تجاریِ سازمان یافته بنویسید

شاید راه اندازی تولیدی کاپشن برای شما تنها  یک ایده کوتاه مدت باشد که قصد دارید در مقیاس کوچک، آن را آزمایش کنید. در این صورت شاید برای شروع، به یک طرح تجاری کامل نیاز نداشته باشید. با این حال مراقب باشید چون در بسیاری از موارد، داشتن حداقل یک طرح تجاری کلی برای شروع کار، ضروری است. طرح تجاری، چشم انداز مناسبی در مورد دخل و خرج پروژه ها به شما ارائه می‌دهد. اگر واقعا تلاش می‌کنید و اهدافی برای آینده دارید، نحوه شکل‌گیری کسب‌وکارتان را به صورت مکتوب بنویسید. مثلا باید برای موارد زیر طرح‌ها و ایده‌هایی مکتوب داشته باشید:

– مسائل قانونی: آیا از فضای خانه خود استفاده می کنید یا قصد دارید به یک کارگاه کوچک نقل مکان کنید؟. به یاد داشته باشید که هر چقدر هم مجموعه شما کوچک باشد قوانینی وجود دارند که شما را شامل می‌شوند. در اکثر موارد، نیاز به اخذ مجوزهای لازم برای فعالیت دارید. برای موفقیتِ مستمر در کسب و کار خود نباید از موضوعات مالیاتی نیز غافل شوید. شاید یک تولیدی کاپشن مشهد را اداره می‌کنید یا یک تولیدی کاپشن تبریز، متعلق به شماست. در هر حال، قوانین تجاری برای شما یکسان خواهند بود و باید از آنها پیروی کنید.

-شیوه فروش و بازاریابی: آیا قرار است به صورت سنتی محصولات خود را در کارگاه خود یا در غرفه ها بفروشید؟ یا قرار است یک خرده فروش آنلاین شوید؟ آیا به فروش در فیس بوک یا اینستاگرام فکر کرده اید؟ بهتر است همه این موارد را در برنامه تجاری خود بیاورید.

– مدیران و پرسنل: باید بدانید که اداره امور تولیدی کاپشن خود را به دست چه کسانی می‌سپارید. خود شما نمی‌توانید بر تمام جنبه های کار، مدیریت و نظارت داشته باشید. مطمئنا افراد کلیدی دیگری نیز درگیر کار هستند و شما مجبورید به آنها تکیه کنید. طراحان، حسابدارها، افرادی که در راه اندازی غرفه، انبار و غیره به شما کمک می‌کنند جزو این افراد هستند.

– فهرست محصولات: شاید شما یک تولیدی کاپشن مردانه را اداره می‌کنید که  صرفا  یک نوع محصول دارد. شاید هم بخواهید فهرستی طولانی از محصولات داشته باشید. در هر حال، باید از فهرست محصولات خود آگاه باشید. به علاوه باید به نحوۀ برنامه ریزی برای تولید، ذخیره، نگهداری و بسته بندی محصولات خود نیز فکر کنید.

خرید عمده کاپشن

لازم نیست در ابتدای احداث یک تولیدی کاپشن، ده ها مدلِ کاپشن تولید و عرضه کنید

– بیمه: کوچک بودن کسب و کار خود را نباید بهانه کنید. یک تولیدی کاپشن سنندج که تنها چند نفر  معدود در آن کار می‌کنند نیز مثل تولیدی های بزرگ تهران و تبریز، نیاز به بیمه دارد. اگر واقعا در حال سرمایه گذاریِ زمان و سرمایه خود هستید، ارزش آن را دارد که از همان ابتدا از این سرمایه، محافظت کنید. با یک بیمه نامه تجاری مناسب به آسانی می توانید به این هدف برسید. در کنار بیمه نامۀ تجاری خود، بهتر است به بیمه مسئولیت و… نیز فکر کنید.

برای تولیدی خود یک نام تجاری مناسب انتخاب کنید

به عنوان یک حرفه ای، در بازار مد یا لباس باید دارای برند و نام تجاری مختص به خود باشید. نام تجاری ای که انتخاب می‌کنید باید برای مخاطب هدف شما جذاب باشد. به عنوان مثال در صورتی که محصولات شما بیشتر برای کودکان است بهتر است از نامی کودکانه تر استفاده کنید.

 

متخصصین مورد نیازِ تولیدی کاپشن خود را استخدام کنید

در نهایت زمان آن فرا می‌رسد که تولیدی کاپشن شما شروع به کار کند. قبل از این مرحله، باید فرد یا تیمی را که قرار است طرح های شما را بپذیرد و آنها را به واقعیت تبدیل کند، پیدا کنید. این افراد، همان طراحان و  خیاط های  مناسبی هستند که ایده های شما به محصول تبدیل می کنند. در جریان انتخاب افراد مناسب از آنها نمونه کار بخواهید. از سازندگان انتخابی خود بخواهید که تعدادی از طرح های شما را در تعداد کم بسازند. اگر از کیفیت کار، راضی بودید می‌توانید سفارشات عمده تری را به این افراد واگذار کنید. البته در جریان انجام سفارشات نیز می‌توانید سلیقه و نکات اصلاحی خود را اعمال کنید.

متخصصین مورد نیازِ تولیدی کاپشن خود را استخدام کنید

استخدام پرسنل ماهر، یکی از رازهای موفقیت بسیاری از تولیدی کاپشن در تهران، مشهد، تبریز و غیره است

محصولات تولیدی کاپشن خود را به صورت آزمایشی در بازار عرضه کنید

در نهایت باید محصولات تولیدی کاپشن خود را  به صورت آزمایشی در بازار عرضه کنید. غرفه های تجاری بازار، نمایشگاه‌های مدارس و پلت‌فرم‌های آنلاین می‌توانند مکان‌های خوبی برای شروع باشند. این مکان ها به شما امکان می دهند در ابتدای کار، میزان فروش محصولات خود را تست کنید و سپس دست به تولید عمده بزنید. به سایت تولیدی های دیگر هم نگاهی بیندازید. تماشای سایت های رقیب به شما ایده های خوبی در زمینه تولید، بازاریابی و غیره خواهد داد.

در سایت تولیدی خود، همیشه از مشتریان بخواهید بازخوردها و نظرات خود را بنویسند و سوالاتشان را بپرسند. با این اقدامات متوجه خواهید شد که مرحله تحقیقات بازار هرگز کاملاً به پایان نمی رسد. زیرا هر ساله محصولات جدیدی را به خط تولید خود اضافه می کنید. به علاوه همیشه در مورد اینکه چه چیزی خوب می‌فروشد و چه چیزی کمتر محبوب است، کار خواهید کرد.

شروع به فروش نهایی کنید

برای اینکه تولیدی کاپشن شما در این مرحله سربلند باشد باید یک سری از اقدامات را انجام دهید. از جمله اینکه:

– محصولات خود را به شکلی صحیح، قیمت گذاری کنید.

– برند خود را بازاریابی کنید.

– یک فروشگاه آنلاین برای تولیدی کاپشن خود ایجاد کنید.

– هر گونه معاملات یا تبلیغات را سازماندهی کنید.

– محصولات خود را در صورت لزوم بسته بندی کنید.

– سازوکار مناسبی برای ارسال محصولات خود ایجاد یا پیدا کنید.

– برای هرگونه بازگرداندن سفارشات یا سایر مشکلات مربوط به مشتریان، راه حل داشته باشید.

– با سازندگان خود برای فصول جدید و دوره های شلوغ بازار برنامه ریزیهای لازم را انجام دهید.

– مطمئن شوید که فرایند سفارش گیری تولیدی شما کارآمد است.

– قبل از شروع به تولید عمده، تمامی جزئیات را اصلاح کنید.

شروع به فروش نهایی کنید

شیک دوخت، بهترین تولید کننده کاپشن تهران، تبریز و مشهد

به توسعۀ تولیدی کاپشن خود فکر کنید

به هر کسب و کاری مشغولید باید برنامه‌هایی برای محصولات جدید یا سفارش‌های بزرگ‌تر در ذهن خود داشته باشید. اگر برای مدت طولانی در یک سطح بمانید آسیب پذیر خواهید بود و بقای کسب و کار شما به خطر می افتد. این موضوع در مورد تولیدی های کاپشن نیز، صدق می‌کند. کوچک و ساده نگه داشتن امور برای یکی دو فصل اول، کارِ درستی است. وقتی به اندازه کافی با واقعیت و چالش های بازار آشنا شدید باید به فکر توسعۀ بیشتر باشید. در غیر این صورت رقبای شما بازار را تصاحب خواهند کرد و شما مشتریان خود را از دست می‌دهید.

از تولیدی های با سابقه و موفق الگو بگیرید

برای موفقیت در راه اندازی تولیدی کاپشن، توصیه می‌شود از همان ابتدا پا جای پای بزرگان بگذارید. تولیدی های موفقِ زیادی در ایران فعالند که می‌توانید از تجربه های آنها استفاده کنید. تولیدی شیک دوخت یک نمونه ستودنی در این بازار است که می‌توانید آن را الگوی خود قرار دهید. به سایت این تولیدی کاپشن مراجعه کنید و مدل های مختلف کاپشنِ این تولیدی را مشاهده کنید. با یک نگاه گذرا متوجه می‌شوید که برای فصل جدید، چه مدل ها و طراحی هایی بیش از همه تقاضا دارند. با این کار با سلیقه مشتریان، بیشتر آشنا خواهید شد. متوجه می‌شوید که قیمت محصولات تولیدهای بزرگ، بیشتر در چه بازه ای قرار دارد در نتیجه در مورد قیمت گذاریِ محصولات خود می‌توانید به یک دیدگاه روشن تر برسید.

از تولیدی های با سابقه و موفق الگو بگیرید

فراهم بودن امکان خرید آنلاین از بهترین تولیدی کاپشن تهران به واسطه سایت شیک دوخت

کلام آخر

در این نوشته به صورت گذرا به مراحل اصلی راه اندازی یک تولیدی کاپشن اشاره شد. در صورتی که قصد احداث خطوط تولید جدید را در بازار پوشاک دارید می توانید از مطالب گفته شده بهره ببرید. در صورتی هم که فروشنده هستید و قصد خرید عمده کاپشن و پالتو برای فصل سرمای آینده را دارید تولیدی شیک دوخت بهترین گزینه برای شما خواهد بود. این تولیدی از نظر کیفیت، قیمت و تنوع محصولات از اغلب تولیدی های دیگر سبقت گرفته و یکی از پیشتازان عرصه تولید کاپشن در ایران است. برای اینکه فصل کاری آیندۀ شما پرسود تر از همیشه باشد سفارشات خرید عمده خود را در شیک دوخت ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *